Církev bratrská v Rakovníku

V současné době naše bohoslužby probíhají bez omezení. Bohoslužby zároveň vysíláme živě na YouTube

Verš pro sbor na rok 2023

Ty jsi má síla, tebe vyhlížím, ty, Bože, jsi můj pevný hrad!

Žalm 59,10

Moc důvěrného vztahu s Kristem

„Pro něho jsem všecko ostatní odepsal … abych poznal jej…“ Filipským 3:8-10

Jeden kazatel vyprávěl o ženě, která zápasila se svou váhou. Zkusila snad každou dietu, ale její váha stále kolísala nahoru a dolů. Uběhlo několik měsíců, kdy ji neviděl v církvi. Pak se jednu neděli objevila, a on byl šokován. Málem ji nepoznal kvůli tomu, jak moc zhubla. Jak se to stalo? Potkala muže, do kterého se zamilovala! Vysvětlila kazateli, že se budou brát a že chce pro svého partnera vypadat ve svatebních šatech co nejlépe.
Plyne z toho důležité ponaučení. Jestliže bude tvůj křesťanský život založený na dodržování pravidel, budeš se jím těžce prokousávat a tvá cesta povede nahoru a dolů. Pokud ale svůj život založíš na vztahu, bude to jiné. Ta žena z příběhu dokázala zvítězit nad tím, co ji léta trápilo, protože si vybudovala vztah a hledala potěšení svého partnera. Důvěrný vztah s Kristem přináší moc. A také radost. Proto Pavel napsal: „Pro něho jsem všecko ostatní odepsal a pokládám to za nic, abych získal Krista … abych poznal jej a moc jeho vzkříšení i účast na jeho utrpení. Beru na sebe podobu jeho smrti…“ (Filipským 3:8-10).
Jak blízko jsi dnes Pánu? Chtěl bys mu být blíž? Můžeš, on jenom čeká, až uděláš první krok. „… přibližte se k Bohu a přiblíží se k vám“ (Jakub 4:7). Jak se přiblížíš Bohu? Tak, že „všechno ostatní odepíšeš“ a dáš si za svůj životní cíl znát Krista důvěrně.

Převzato z časopisu Slovo pro každý den se svolením vydavatele